Semper Fidelis Nr 3/2019

Drodzy Kresowianie i sympatycy Kresów, przed kilkoma dniami został wydany trzeci numer kwartalnika Semper Fidelis Nr 3(155)/2019, w którym jak zawsze czytelnicy znajdą dużo ciekawych informacji o tym co dzieje się w oddziałach Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w całej Polsce, oraz o obchodzonych w ostatnich miesiącach uroczystościach.

Znajdziemy też wspomnienia te wesołe i te smutniejsze, które warto przekazać młodszym pokoleniom, aby czcić w ten sposób pamięć o tych którzy oddali życie za ojczyznę, a wielu z nich nie ma nawet swojego nagrobka przed którym można się pomodlić i zapalić świeczkę. Takim przykładem może być obchodzona każdego roku we Wrocławiu w dniu 4 lipca, a organizowana głównie przez Politechnikę Wrocławską, rocznica mordu profesorów lwowskich uczelni na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie.

W tym roku obchodzono 78. rocznicę, podczas której, jak co roku w asyście pocztów sztandarowych, uczestniczyły władze rządowe, samorządowe, przedstawiciele wrocławskich uczelni, przedstawiciele Zarządu Głównego TMLiKPW oraz mieszkańcy miasta. Wiadomości bieżące w naszym kwartalniku przeplatają się z historią Polaków mieszkających przed wojną na wschodnich terenach II RP, o której powinniśmy pamiętać oraz przekazywać młodszym pokoleniom.

Szanowni Państwo, zbliża się koniec roku i zgodnie z naszą tradycją informujemy, że wydany będzie Kalendarz Lwowski na rok 2020, tym razem z opisem świątyń lwowskich. Zachęcamy naszych czytelników do zapoznania się z najnowszym numerem Semper Fidelis, oraz do składania zamówień na kalendarz, szczegóły w Semper Fidelis.

Semper Fidelis 3/2018 - okładka
Kliknij na obrazek, aby przeczytać Semper Fidelis
Nr 3/2019

Przeczytaj Semper Fidelis Nr 3/2019

MKiDN - logo Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.