Wystawa „Wielokulturowość Lwowa. Fotografia XIX i XX wieku”

W Miejskim Ośrodku Kultury i Sztuki w Oleśnicy jest prezentowana wystawa fotograficzna „Wielokulturowość Lwowa. Fotografia XIX i XX wieku”. Wystawa prezentuje ponad 40 fotografii z przełomu XIX i XX wieku dawnego Lwowa. Czarno-białe, nostalgiczne zdjęcia pozwalają bliżej przyjrzeć się miastu, które było kolebką historii i kultury Polski. Oglądając te fotografie można poznać wyjątkową architekturę i życie codzienne dawnego Lwowa. Choć architektura miasta nie uległa większemu zniszczeniu, to wraz z utratą Lwowa i powojenną ekspatriacją Polaków uległ zatarciu wyjątkowy klimat miasta.

Prezentowane fotografie to odbitki ze szklanych klisz, których oryginały znajdują się w Muzeum Historycznym we Lwowie. Fotografie pochodzą z kolekcji Adama Dobosza, częstochowianina, który współpracuje z Ukrainą w dziedzinie kultury.

Wystawę można oglądać w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Oleśnicy, ul. Kochanowskiego 4, od poniedziałku do piątku w godz. 8-16. Wystawa będzie czynna do 25 października 2019r. Informacje telefoniczne 71-314-22-03.