Semper Fidelis Nr 4/2023

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem kwartalnika Semper Fidelis Nr 4 (172) 2023, który właśnie został wydany. Przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Zarząd Główny Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich składa życzenia swoim członkom, ich rodzinom, sympatykom, tym, którym droga jest pamięć o Lwowie i Kresach Południowo – Wschodnich.

Tradycyjnie Danuta Śliwińska przekazała przepisy na świąteczne smakołyki. Obszernie przedstawiono to wszystko co działo się podczas uroczystości związanych z 35- leciem powstania Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich we Wrocławiu. Oprócz tekstów zamieszczonych w numerze, we wkładce znalazło się wiele zdjęć z tego ważnego wydarzenia. Niezwykle przejmujący tekst o losach prawnika z Równego Stanisława Milczanowskiego i jego rodziny napisał prof. Stanisław Sławomir Nicieja.

Z kolei Bogdan Kasprowicz w cyklu Lwowiacy na Śląsku – Ślązacy we Lwowie przedstawił życie i działalność księdza Karola Bołoza Antoniewicza na Górnym Śląsku. O słynnych marynarzach z Pokucia w tekście: I póki kropla jest w Bałtyku napisała Elżbieta Niewolska. O wyjątkowej, wielce zasłużonej dla Polaków żyjących we Lwowie Pani Wisi – Jadwidze Zappe w drugiej części swoich wspomnień opowiedziała Irena Horbań.

W Brzegu szybkimi krokami powstaje Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów. O aktualnych pracach i zamierzeniach można dowiedzieć się z tekstu: Spotkanie kresowe ,,Do Brzegu na Kresy”. Sporym zainteresowaniem w tym roku cieszył się ,,Bieg Orląt”. Pod zamieszczoną mapą podano wykaz miejscowości, a także ilość uczestników.

W numerze znalazło się także wiele ciekawych informacji z bieżącego życia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich w całym kraju.

Życzymy miłej lektury.
Redakcja Semper Fidelis

Semper Fidelis 4/2023 - okładka
Kliknij na obrazek, aby przeczytać Semper Fidelis
Nr 4/2023

Przeczytaj Semper Fidelis Nr 4/2023

MKiDN - logo Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.