Semper Fidelis Nr 4/2018

Szanowni Czytelnicy, mija kolejny rok działalności Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, ważny dla nas bo we wrześniu br. obchodziliśmy Jubileusz 30. lecia naszej pracy na rzecz przywracania pamięci o Kresach południowo-wschodnich.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym 4/2018 numerem naszego kwartalnika Semper Fidelis, w którym znajdą Państwo szersze informacje na ten temat, ale również świąteczne przepisy, bo święta Bożego Narodzenia to tradycyjne kresowe potrawy. Rok 2018 był rokiem wyjątkowym dla Polaków, ale szczególnie dla nas Kresowian, gdyż oprócz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości obchodziliśmy 100. rocznicę walki o Lwów, zakończonej zwycięstwem w dniu 22 listopada, chociaż całe kresy odzyskały wolność kilka miesięcy później, dopiero w 1919 roku. Ponadto w bieżącym numerze znalazło się obszerne sprawozdanie z działalności Oddziałów i Klubów Towarzystwa i inne informacje o tym co działo się w ostatnim czasie w różnych naszych jednostkach. Zachęcamy do zapoznania się i życzymy miłej lektury, może myślami wielu z nas wróci do rodzinnych stron, bo święta to czas wyjątkowy, czas wspomnień i zadumy.

Semper Fidelis 3/2018 - okładka
Kliknij na obrazek, aby przeczytać Semper Fidelis
Nr 4/2018

Przeczytaj Semper Fidelis Nr 4/2018

MKiDN - logo Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.