Zjazd z okazji 30-lecia TMLiKPW

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich we wrześniu 2018 r. będzie obchodziło jubileusz 30-lecia działalności. Towarzystwo zostało utworzone na zebraniu założycielskim w dniu 22 września 2008r., w sali Filharmonii Wrocławskiej przy ul. Piłsudskiego we Wrocławiu. Po 30 latach spotkamy się w tej sali ponownie, aby podsumować naszą działalność, która jest widoczna w całej Polsce, chociaż z naszego grona ubyło już wielu członków.

Odznaka - 30 lat TMLiKPWZ tej okazji Zarząd główny wydał Medal 30-lecia TMLiKPW, oraz odznakę 30-lecia TMLiKPW, aby można było uhonorować nimi zasłużonych działaczy TMLiKPW, a także osoby zasłużone dla naszego Towarzystwa, które wspierały działalność kresową przez te wszystkie lata. Towarzystwo nasze było pierwszą organizacją kresową w Polsce zarejestrowaną w KRS, której oddziały w ogromnym tempie powstawały na terenie całego kraju. Dzisiaj jest ich około 60, a członków około 4 tys., ale powstało wiele szkół noszących imiona kresowe, wiele ulic, pomników, tablic, wierszy, książek itp. przypominających o istnieniu Kresów. Bez poznania historii Kresów trudno zrozumieć historię Polski, dlatego kresowianie z wielką determinacją pracowali przez te 30 lat aby przywrócić pamięć o Kresach, aby młode pokolenie mogło poznać całą historię Polski.

W dniach 21-23 września 2018 r. odbędzie się Krajowy Zjazd Sprawozdawczy TMLiKPW we Wrocławiu, a część oficjalna połączona z obchodami 30-lecia Towarzystwa odbędzie się w sali Filharmonii Wrocławskiej.

Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy
w Stulecie Odzyskania Niepodległości

Patronat Honorowy :

Wojewoda Dolnośląski – Paweł Hreniak
Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski
Prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz

Po części oficjalnej odbędzie się Zjazd Sprawozdawczy Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w sali Agro-Hotelu przy ul. Zwycięskiej we Wrocławiu.