Semper Fidelis Nr 2/2024

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem kwartalnika Semper Fidelis nr 2 (174) 2024. Wśród zamieszczonych w nim artykułów zwraca uwagę obszerna relacja tekstowa i zdjęciowa z ogólnopolskiej pielgrzymki członków i sympatyków Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich na Jasną Górę w Częstochowie 23 marca 2024 roku. Bardzo interesujący jest tekst o historii cudownego obrazu Matki Bożej Łaskawej.

W tym roku wiele oddziałów TMLiKPW obchodzi 35 lecie powstania. Z tej okazji odbywają się okolicznościowe uroczystości. Można przeczytać relacje z jubileuszowych spotkań w Częstochowie i Katowicach. O uroczystościach w Obornikach Śląskich związanych z uczczeniem pamięci zamordowanych w 1944 roku w Kutach przez ukraińskich nacjonalistów Polaków, Ormian i Sprawiedliwych Ukraińców napisał Bogdan Kasprowicz. Sylwetkę Napoleona Ordy (1807–1883) przybliżył prof. Stanisław Sławomir Nicieja.

Oprócz wymienionych w numerze znalazło się jeszcze wiele ciekawych tekstów i informacji z bieżącej działalności Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich.

Semper Fidelis 2/2024 - okładka
Kliknij na obrazek, aby przeczytać Semper Fidelis
Nr 2/2024

Przeczytaj Semper Fidelis Nr 2/2024