Semper Fidelis Nr 1/2019

Mamy właśnie dla Państwa pierwszy w 2019 roku numer kwartalnika Semper Fidelis, który już na wstępie swoją okładką przypomina o zbliżających się Świętach Wielkanocnych i witają wszystkich życzenia składane przez Zarząd Główny Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Redakcję Semper Fidelis.

Pani Danusia Śliwińska tradycyjnie przekazuje przepisy na potrawy Wielkanocne starej kresowej kuchni. Tematów Świątecznych jest więcej w tym numerze SF, bo również Pan Jerzy Duda pisze w swoim artykule o „Palmach Wileńszczyzny”, pięknej, długoletniej tradycji. Nadal żywy jest temat Obrony Lwowa, Cmentarza Obrońców Lwowa i legendy o Orlętach Lwowskich, oraz temat dot. odzyskania przez Polskę niepodległości, bo lata 2018 i 2019 to czas 100. rocznicy zwycięskiej walki o Lwów, o Kresy i niepodległość naszej Ojczyzny.

W bieżącym numerze kwartalnika znajdziemy informacje i opowieści o tym co działo się w Oddziałach i Klubach Towarzystwa w minionym czasie, jak obchodzono różne uroczystości i święta. Jest mowa o 30. leciu Wrocławskiego Oddziału TMLiKPW, o Dniach Lwowa w Oleśnicy, o konkursach Kresowych i wiele innych opowieści.

W końcowej części kwartalnika zamieszczone są wspomnienia i pożegnania zmarłych w ostatnim okresie członków Zarządu Głównego, Głównej Komisji Rewizyjnej, Oddziałów i innych Kresowian, bo odejście Ich jest wielką stratą. Z ogromnym żalem patrzymy jak kurczy się środowisko naocznych świadków historii naszych Kresów.

Życzymy miłych, pogodnych i radosnych Świąt Wielkanocnych oraz miłych wrażeń przy lekturze.

Semper Fidelis 3/2018 - okładka
Kliknij na obrazek, aby przeczytać Semper Fidelis
Nr 1/2019

Przeczytaj Semper Fidelis Nr 1/2019

MKiDN - logo Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.